O nás

Plážový rezort Kotva by Momoland je ideálnym miestom pre relaxáciu a zábavu, kde sa spája krásna pláž, moderné vybavenie a priateľská atmosféra.
Vitajte v našom očarujúcom plážovom rezorte, ktorý sa nachádza v malebnej oblasti ďaleko od zhonu mesta.

Plážový rezort Kotva by Momoland je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu relaxácie, zábavy a luxusu. Naša plážová oáza sa nachádza priamo pri novonapustenej vodnej priehrade Ružiná, poskytujúc návštevníkom nádherné výhľady a nekonečné možnosti pre vodné aktivity. Rezort ponúka komfortné a štýlovo zariadené ubytovanie, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre váš pohodlný pobyt. Každá izba je navrhnutá s dôrazom na detail a ponúka moderné vybavenie, vrátane klimatizácie, bezplatného Wi-Fi pripojenia a balkóna s výhľadom na vodnú plochu

Kotva by Momoland v číslach...

HODNOTENÍ
0 +
PRIEMER HODNOTENÍ
0 *
MOBILNÝCH DOMOV
0
GLAMPINGOVÝCH STANOV
0

Doprajte si u nás skvelý relax!

Náš priateľský a profesionálny personál je vždy pripravený pomôcť a zabezpečiť, aby váš pobyt bol nezabudnuteľný. Dbáme na to, aby ste sa u nás cítili ako doma a mali všetko, čo potrebujete pre perfektnú dovolenku. Rezervujte si svoj pobyt v plážovom rezorte Kotva by Momoland ešte dnes a zažite dovolenku snov, ktorá vám zostane v srdci navždy. Tešíme sa na vašu návštevu a sľubujeme, že váš čas u nás bude plný krásnych spomienok a radostných chvíľ.

 

V tomto okolí je ideálne miesto pre turistiku a objavovanie prírodných krás. Vyberte si z množstva chodníkov a užite si aktívny oddych v krásnom prostredí.

na potulkách
okolím...

  • Región okolo Ružinej, Divína a Lučenca sa nachádza v juhovýchodnej časti Slovenska. Táto oblasť je známa svojou bohatou prírodou, vrátane malebných kopcov, hustých lesov a prítomnosti vtáčieho sveta. Lučenec, hlavné mesto regiónu, ponúka množstvo kultúrnych pamiatok, historických budov a živú miestnu komunitu. Ružina a Divín sú ideálne miesta pre turistov, ktorí hľadajú pokojné prostredie na pešiu turistiku alebo cykloturistiku. Celý región je prepojený dobre rozvinutou infraštruktúrou, ktorá zabezpečuje jednoduchý prístup a príjemný pobyt pre návštevníkov.

Kaštiel Divín

V zrekonštruovaných priestoroch Zichyho kaštiela v Divíne sa nachádza Múzeum histórie obce Divín. V jeho expozíciách získate zhliadnete prehľad histórie, prírody a iných zaujímavostí obce Divín.

Prvá expozícia je venovaná je dejinám kaštieľa a rodu Zichyovcov, ktorí ho vlastnili od konca 17. storočia. V ďalších dvoch miestnostiach uvidíte expozíciu približujúcu dejiny obce od praveku až po novovek, keďže Divín bol v minulosti významnou dedinou a od začiatku 18. storočia dokonca aj mestečkom. Posledné dve expozície múzea obsahujú poľovnícke trofeje z okolitých revírov a staré fotografie z Divína.

Divínsky hrad

Zrúcanina gotického hradu Divín sa nachádza priamo v obci Divín.

Hrad Divín bol vybudovaný v 13.storočí. V 16.storočí sa hradu zmocnil Žigmund Balassa, ktorý dal hrad v roku 1559 opevniť. Bol spevnený parkán južnou trojbokou baštou, ale podobná bašta sa zrejme nachádzala i na severe. Následne prebehla stavba celého predhradia, ktoré obopínalo hrad z troch strán. Ani to však nestačilo na jeho obranu a v roku 1575 po niekoľkodňových urputných bojoch bol napriek hrdinskému odporu hrad dobytý tureckým vojskom.

Po roku 1666 hrad zdedil krajinský a stoličný hodnostár Imrich Balassa, ktorý sa smutne preslávil násilníckymi činmi. Prepadával a raboval okolité dediny. Preto cisárske vojsko v roku 1679 po trpkých skúsenostiach s majiteľom, z rozhodnutia Vojenskej dvorskej rady hrad Divín dobilo a vyhodilo do povetria.

Zrúcanina hradu Divín sa nachádza priamo v obci Divín. Auto môžete odstaviť na parkovisku pri renesančnom kaštieli, prípadne zastavíte niekde popri ceste v okolí kostola.

Potom sa peši dostanete k opevnenému kostolu s dvoma vežami, odkiaľ je to len niekoľko minút pešieho výstupu na hrad. Ideálne je odtiaľto sledovať červené turistické značky, ktoré vás povedú do bočnej uličky. Okrajom lesíka a záhrad vystúpite na malú lúku, kde sa nachádza aj cintorín priamo pod hradom. Celý výstup netrvá viac ako 1/4 hodiny.

Výhliadka Vinny vrch

Neďaleko od malej obce Ľupoč sa nachádza na mieste zvanom Vínny vrch drevená vyhliadková plošina. Je situovaná na okraji lesa a ponúka nádherné výhľady na niektoré z najkrajších miest v okolí.

Jedným z týchto miest hrad Šalgov, ktorý leží až za hranicami – v Maďarsku. Ďalším miestom, na ktoré sa môžete z vyhliadkovej plošiny pozrieť, je Hrad Fiľakovo. Napriek tomu, že hrad je už niekoľko storočí starý, stále si zachoval svoju krásu a šarm. Posledným, ale rozhodne nie najmenej dôležitým miestom, ktoré vidíte z vyhliadkovej plošiny, je zámok Halič.

Na Vinný vrch vedie  žlto značená turistická trasa, takže sa k nemu môžete dostať pohodlne pešo alebo i na bicykli.

Budinská skala

Dedinka Budiná a jej okolité lesy sú miestom, ktoré je nesmierne bohaté na prírodné krásy a výtvory. Vďačiť za to môže aj svojmu sopečnému pôvodu a postupnému zvetrávaniu lávového prúdu.

Táto maloplošná chránená oblasť však nie je zaujímavá len súborom mohutných andezitových lávových zvyškov, ale aj 5 m dlhým jaskynným útvarom Jánošíkova izba. Turisti často uchvátia aj viaceré veľmi zaujímavé skalné bloky či kamenné moria.

Za dobrého počasia je možné z vrcholovej časti vidieť vrch Ostrôžka a Poľanu. V širšom okolí upútajú vašu pozornosť nádherné divoké lúky.

Túra k Budinskej skale je nenáročná, a preto ju odporúčame ako skvelú prechádzku pre všetky vekové kategórie. Najjednoduchšie je prístupná z obce Budiná, konkrétne z časti Budinské lazy odkiaľ je to približne 1.5km. Lokalitov vedie aj značená cyklotrasa.

Lysec -716 m.n.m.

Nevysoký vrch Lysec v chotári obce Ľuboreč je vyhasnutou sopkou a patrí k turisticky atraktívnejším lokalitám pohoria Ostrôžky. Okrem peknej prírody a výhľadom na roztrúsené malebné dedinky v okrese Lučenec, oplýva aj kúskom zaujímavej histórie.

Vo vrcholovej časti sa nachádzajú zaujímavé skalné útvary vulkanického pôvodu. Vzhľadom na čiastočné zalesnenie, je výhľad na Ipeľskú kotlinu až do Maďarska možný iba zo svahov pod vrcholom. Vrchol však ukrýva pozostatky pravekého hradiska vo forme okružného valu, ktorý svedčí o osídlení ľuďmi kyjatickej kultúry z mladšej doby bronzovej.

Ďalšou zaujímavosťou vrchu Lysec je aj prieskumná banská štôľňa s dĺžkou približne 150 m nachádzajúca sa pod vrchom. V tejto štôlni počas zimných mesiacov prebývajú netopiere a zo zeme vyrastajú zaujímavé ľadové cencúle. Vstupný otvor do štôlne sa nachádza v blízkosti viditeľnej lesnej cesty, avšak oficiálny turistický chodník k nej nevedie.

Na Lysec je možné sa dostať po modrej turistickej trase z mesta Lučenec (cca 11 km). Ďalej z obce Ľuboreč (cca 6 km), Pravica (časť Imrov Kopec) (cca 5 km), Senné (časť Príboj), Lentvora či Praha. Trasa sa radí medzi stredne náročné.